+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

Merkezi TV Yayın

Günümüzün modern ve yüksek katlı binalarında yada antenlerin görüntü kirliliği yarattığı konsept projelerde merkezi tv yayın sistemleri kullanılmaktadır. Uydu yayınlarının alımı, işlenmesi ve dağıtımı ile ilgili sistemler SMATV (Satellite Master Antenna Television) olarak isimlendirilmektedir. 

Bu sistemler yayınların alındığı antenlerden başlanarak kullanıcının yayın aldığı tv prizine kadar olan ürünler ve sistemler bütünüdür. Kayıp, kazanç değerleri ve yayın kalitesi faktörleri dikkate alınarak yüzlerce ürün arasından seçilen ürünler ve müşteri istekleri dikkate alınarak konunun uzmanları tarafından projelendirilmeli ve uygulanmalıdır. 

Son dönemlerde hayatımıza daha fazla giren fiber optik yayın dağıtım çözümlerden bireysel anten sistemlerine, analog ve dijital kablo tv sistemlerine kadar geniş bir ölçekte ve uluslararası standartlarda hizmet veren firmamız konusunda uzman ekibi ile çözümler sunmaktadır.

Headend Çözümleri

Çeşitli uydular üzerinden alınan yayınların bir yayın merkezinde işlenerek tek bir kablo üzerinde şebekeye sunulduğu ve uygunlanan şebekedeki tüm izleme noktalarından izlenebilen yayın sistemi çözümleridir.

Yayın merkezlerinde digital platformalara ait yayın paketleri toplu abonelik kapsamına alınarak çözülerek şifresiz olarak şebekeye sunulabilir. Bu sayede şebekede yayın alan tüm televizyonlar ek bir bedel ödemeden yayın izlemiş olacaktır.

Ayrıca Headend sistemleri multiswitch sistemleri ile entegre edilerek kullanılabilir.

Fiber Yayın Dağıtım Çözümleri

Fiber optik ağlar üzerinden tv yayını dağıtım çözümleri şebekede bulunan tek bir anten grubu üzerinden tüm şebekeye yayın dağıtabilen sistem çözümleridir. 

Bu sistemler hem headend hemde uydu yayınlarını şebekeye sunabilir. Yüksek katlı yada anten kirliliği istenmeyen projelerde en popüler yayın dağıtım sistemleridir.

Anten platformu güvenlik binası, sosyal tesis gibi site içerisindeki ortak alana alınarak olası anten sorunlarında kolay müdahale sağlanmış, ayrıca çatı izolasyon sorunlarının da önüne geçilmiş olacaktır.